Jaké jsou trendy v obývácích pokojích?

Stará známá pravda říká, že třetinu života strávíme v práci, třetinu v posteli a třetinu odpočíváním. Nejlepším domácím relaxací jsou chvíle strávené v obývacím pokoji, v níž se cítíme příjemně. Koneckonců, obývák je výkladní skříní každého domu, či bytu. Její zařizování podléhá nejnovějším trendům, ale i individuálnímu výběru – vždyť každý z nás má rád něco jiného.

V současnosti nastávají trendy iv obývacích stěnách, kterých je snad více než v módě. Za poslední léta se začalo upouštět od celostenných obývacích stěn, které známe ještě z generace našich prarodičů. Do popředí se dostávají variabilní obývací stěny, ve kterých si může zákazník poskládat stěnu z libovolného množství dílů.

Preference jednotlivých typů obývacích stěn se liší například v závislosti na věku. „Mladší zákazníci preferují obývací stěny z vysokého lesku při výběru mnoha různých barev. Střední vrstva – ať už příjmová nebo věková, preferuje obývací stěny z masivního dřeva, „říká Jakub Střeštík ze společnosti Kika Nábytek.

Rozdílný vkus mají zástupci obou pohlaví. Typická mužská obývák je v provedení vysokého lesku v černé barvě, mnohdy s neonovým podsvícením. Ženy preferují vysoký lesk bílé barvy doplněn imitací dřeva v teplejší barvě.

Při sedačkách je přístup ještě více individuální než při obývacích stěnách. Základním rozhodovacím kritériem je materiál, kdy se v zásadě volí mezi textilem a kůží. Pokud máte například domácího mazlíčka, tak z hlediska údržby se jednoznačně doporučuje sedačka z kůže či kožené imitace. Při textilních sedačkách vám v tomto případě nezbývá jen vysávat, vysávat a vysávat.

Ve světě sedaček můžeme najít i různé stylové vychytávky. Standardem je možnost volby nožiček, když si můžete vybrat mezi modernější kovovou či klasickou dřevěnou nožičkou. Podle svých preferencí můžeme zvolit tvrdost a hloubku sedáku či výšku opěrky. Masážní křesla jsou sice už pro náročnější zákazníky, ale nejnovějším hitem jsou křesla s možností připojení na iPhone, když si při relaxování můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu.

Nejnovějším trendem, díky kterému můžeme zkrášlit naši obývák je biokrb. Ten je splněným snem zejména majitelů bytů, kteří dosud mohli pouze závidět svým známým, kteří měli živý oheň ve svém domě s komínem.

Biokrb je speciální bezkomínový krb, který spaluje tzv. biolíh na přírodní bázi. Výsledkem hoření biokrbu je teplý žlutý plamen, který nezapáchá, nedymí, nevytváří popel či jiné škodlivé výpary. Tento krb umí obývák dokonce i rozvoní, protože existují už i aromaterapeutické vonné bioetanolu. Obrovskou výhodou těchto krbů je, že jsou velmi snadno přenosné a vy tak nemusíte být fixován na jedno místo jejich umístění.

V zásadě biokrby by neměly konkurovat teplovzdušným krbem na dřevo. Je to designový doplněk, který však dokáže místnost kromě designu i vyhřát. Teď už záleží jen na vás, zda si vyberete závěsný, volně stojící nebo stolní model.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments