To správné osvětlení výrazně ovlivňuje kvalitu života

Nedostatek světla může být příčinou řady zdravotních komplikací. Pokud pociťujete nežádoucí únavu, pálí vás oči nebo trpíte bolestmi hlavy, je čas na zásadní změnu. Zvažte, zda by vám namísto prášků nepomohlo spíše kvalitní osvětlení jako ve vaší domácnosti, tak i v práci.

Naše oči, stejně jako celé tělo, jsou původně vyvinuté pro venkovní prostředí, proto i náš zrak je navyklý na dostatek světla. Podzim a zima u nás nemá mnoho slunečných dnů, a proto je dobré postarat se o kvalitní osvětlení a rozmístění lamp a lampiček doma i na svém pracovišti.

Kuchyň, místo kde trávíme asi nejvíce času, vyžaduje opravdu dostatečné osvětlení. To správné světlo na správném místě, abychom si práci v kuchyni usnadnili, zpříjemnili a zamezili úrazům. Jednou z možností je stropní lampa v kombinaci se zářivkami pod horními skříňkami kuchyňské linky. Ty dodávají intenzivní světlo potřebné k práci. Nejen estetické, ale i praktické je vnitřní osvětlení skříněk.

Lampy nám musí zajistit dokonalé osvětlení iv koupelně, jejíž umístění je mnohdy mimo přirozeného denního světla. Důležité je osvětlení u zrcadla, kde je na výběr z několika variant. Pro celkové osvětlení koupelny jsou potřeba alespoň 2 světla, ať už pro dostatek světla nebo na dotvoření atmosféry.

Správné osvětlení pracovny vyžaduje stropní svítidlo, které nemusí být příliš ostré. Silnějším světlem rozzáří pracovní prostor a na konec stolní lampa pro osvětlení pracovní plochy stolu. V studentských pokojích platí skoro stejné zásady správného osvětlení jako při pracovnách.

Na správném rozmístění a počtu svítidel velmi záleží a vyplatí se nechat si poradit od odborníků. „Přirozený zdroj světla je samozřejmě na čtení nejlepší, ovšem v zimních měsících je ho nedostatek a pak je nutné přistoupit k alternativnímu řešení. Pro tuto aktivitu je nejvhodnější stojatá lampa nejlépe s pohyblivým ramenem, které si můžete libovolně nastavovat, „vysvětluje možnosti stojacích lamp Product manažerka Kika Nábytek Zuzana Bézrová.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments