Algebra bohatství

Příjmová nerovnost roste napříč národy, rasou i pohlavími. Méně ekonomických příležitostí ústí do pocitu studu, frustrace, zuřivosti. Poprvé v historii USA nejsou mladí lidé na tom ekonomicky lépe než byly jejich rodiče ve stejném věku.
Příležitostí zůstává dostatek, i když protivítr je stále silnější a mladým lidem stále více a více ztěžuje získat jejich spravedlivý podíl. Úspěšní lidé často nevědomky formují mladých lidí pomocí doporučení typu „následuj svou vášeň“ nebo „nemysli na peníze“. Ne, dosažení ekonomické bezpečnosti vyžaduje tvrdou práci, talent a nesmírně velké soustředění. Na druhé straně, ano, genialita některých lidí je natolik zjevná, že dokáže přemoci nedostatek soustředění a disciplíny. Ale předpokládejme, že vy nepatříte mezi ně.

Kdo je bohatý
Určitě znáte někoho, kdo vydělává mimořádně dobře. Ale jen málo lidí je skutečně bohatých. Bohatý má pasivní příjem vyšší než útraty. Lidé na cestě k penězům se zaměřují na své výdělky, ale lidi na cestě k bohatství zajímají i peníze o které přišly. Joseph Heller řekl, že „nevydělávají peníze vyžaduje mozek.“ To může být pravda, ale určitě potřebujete mozek, abyste si peníze udrželi. Jak tedy zvýšit pravděpodobnost dosažení ekonomické bezpečnosti, tedy zbohatnout?

V algebře bohatství existují čtyři faktory: zaměření, stoicismus, čas a diverzifikace.

zaměření
Lidé si zaměňují slabou soustředěnost s nedostatkem talentu. Inteligence a talent souvisejí s úspěchem, ale nejsilnějším signálem budoucího úspěchu je vaše vytrvalost a odolnost. Pokud nejste vrcholně disciplinovaní, vaše kariéra musí být něčím, co vám dělá potěšení, ale nepleťte si to s „vášní“. Lidé, kteří vám říkají, abyste následovali svou vášeň, jsou již bohatí. Jděte za svým talentem. Zaměřte se na to, abyste se dostali do pozice, abyste byli finančně úspěšní. V digitálním světě se velká část firemního světa rozhoduje na základě toho, co víte nabídnout, ať už jsou to zvučná jména univerzit, které jste vystudovali, firem, ve kterých jste již pracovali, odbornost dokladována certifikáty atd. Sektorová dynamika nakonec zvítězí nad vaším talentem. Někdo s průměrným talentem v Googlu si za poslední desetiletí polepšil více než někdo například v automobilovém průmyslu. Hledejte nejlepší vlnu na níž se odvezete.

algebra bohatství

Zaměřte se na své vztahy. Rodina a přátelé jsou pro dlouhodobé štěstí nezbytní. Nejpůsobivější ekonomické rozhodnutí, které uděláte, bude to, s kým se rozhodnete uzavřít manželství. Lidem v manželském / partnerském svazku roste jejich čisté jmění o 77 procent více než svobodným. Vezměte si tu pravou osobu a potom každý den investujte do tohoto vztahu. V rámci tohoto partnerství jste dali do sázky více než 50 procent svého čistého kapitálu a hodnoty na trhu.

stoicismus
Zjistěte, co můžete a co nemůžete ovládat. Zkuste ovládat své reakce na příchozí pokušení. Nedostatek disciplíny je prokletím ekonomické bezpečnosti. Každý rok se vynakládají miliardy na schématu na manipulaci našich přirozených impulsů, abychom utráceli více. Abychom se domnívali, že musíme mít to co má soused, jinak budou všichni kolem nás úspěšnější než my. Nejvýkonnějším indikátorem vaší finanční svobody zaměřené na budoucnost není to, kolik vyděláte, ale kolik dokážete ušetřit. Na býčím trhu nabírá na obrátkách činnost, která spojuje štěstí s talentem a dopamin s investováním. Cukrovka, vysoký krevní tlak a sdílení snímky obrazovky vašich zisků, jsou chorobami současnosti. Obchodování, na rozdíl od „investování“, se může jevit jako práce a produktivita, ale je to ve skutečnosti hazard. Jedna studie zjistila, že za 12 let mělo pouze 5 procent aktivních maloobchodníků vůbec nějaký zisk. Tentokrát jsou lákadlem například kryptoměna a 24-hodinové, nestálé, obchodování s nimi. Většina takových denních obchodníků utrpí snesitelné ztráty, pro mnohé je ale dopad mnohem horší. Něco okolo 80 až 85 procent denních obchodníků jsou muži a 23 procent mužů, kteří hazardují, se stanou závislými (na rozdíl od sedmi procent žen). Většina z nás může hazardovat, aniž se stala závislou, stejně jako většina z nás může pít, aniž se stala alkoholikem. Ale uvědomte si rizika.

algebra bohatství

Stoicismus není jen o tom, být stoický tváří v tvář pokušení. Znamená to také mít dobrý charakter. Úspěch v životě mnohem snadněji dosáhnete, pokud jiní lidé chtějí, abyste uspěli. Náš mentální obraz vykresluje bohatých lidí jako tvrdých a krutých. Zkušeností ale ukazují, že jsou to lidé obecně prokazující sílu, bystrost a laskavost. Ekonomická bezpečnost je v kompetenci ostatních a vy chcete, aby ostatní chtěli, abyste vyhráli.

čas
Je to naše nepružná a nejcennější komodita, se kterou bychom neměli nakládat velkoryse. Pokud promrháte peníze, můžete je vydělat zpátky. Zbytečně promarněný čas je nenávratně pryč.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments