Krása, která nevylučuje, je cestou k sebelásce

Krása vystřídala za poslední desetiletí řadu trendů a pouze ti nejodhodlanější dokázali vždy držet krok s bleskově se měnícími ideály. Dnes však naštěstí zpomalujeme a učíme se milovat svůj zevnějšek takový, jaký je.

Protože krása má nespočet podob – napříč zeměmi, věkem, pohlavím či vkusem. Dny oslavy různorodé krásy v Auparku se sice pomalu chýlí ke konci, pořád vás však čeká ještě několik skvělých tematických workshopů fashion a make-up platformy Studio22 Academy.

„Konečně,“ řekli jsme si. Jen málokdo se upřímně nepotěšil reklamám s modely a modelkami různých konfekčních velikostí, s nedokonalostmi pleti, striemi, vráskami či starším dámám prezentujícím známé fashion značky. Krása se stala historicky nejvíce inkluzivní a nastavuje nám reálné ale laskavé zrcadlo, které je klíčové na naší cestě k sebelásce. Psychologové se shodují, že lepší vztah k sobě samému je nejzásadnějším krokem ke zvýšení celkové životní spokojenosti i mezilidských vztahů. Zkrátka když milujeme sama sebe, umíme milovat i ostatní.

Krása je subjektivní
Jak si můžeme v tomto dlouhodobém projektu pomoci? Psycholožka a poradkyně sebe rozvoje Zuzana Tomčíková říká: „Autenticita je klíčová v budování kladného vztahu k sobě samému. Ukazuje naši jedinečnost, ukazuje, kým jsem a kým ne. Krása je subjektivní a stejně tak jsou subjektivní i naše vnitřní potřeby. Pouze ty víš, co dnes potřebuješ udělat proto, abys byla spokojená – uvnitř i navenek.“ Sebepoznání a autenticita jdou ruku v ruce a potřebu vlastní vizuální identity sledujeme už od dob pradávných kmenů, které se zdobily a malovaly ne méně, než my dnes. Nebojte se projevit se, experimentujte, hrajte si a časem najděte to své, pro vás dokonalé.

Krása se učí
Dočasná rezidence první slovenské make-up a fashion akademie STUDIO22 Academy přináší v bratislavském Auparku inspirativní workshopy, které vás seznámí s novinkami ve světě krásy a módy. Zakladatelka a profesionální stylistka a make-up artistka Jana Olšinská s týmem připravili sérii setkání, kde proniknete do fashion&beauty světa a naučíte se v sobě objevit to skutečné „já“, se kterým budete spokojeny. Nebo spokojeni. Neboť dnes se už dveře do tohoto, zatím primárně ženského světa, otevírají i mužům.

Krása se nesrovnává
Buďte sami sebou. Prvním, co proto udělejte je, že skončíte s porovnáváním – věčným pokušením rozkládajícím naše sebevědomí. Pomůže vám, pokud lépe poznáte svůj vlastní vkus a přestanete se bát ho naplno projevit. Naše těla jsou našimi malými uměleckými díly a nikdo se neodváží srovnávat, zda je krásnější Mona Lisa od da Vinciho nebo Hvězdná noc od van Gogha. Při umění nám takové zjednodušování přijde zkrátka směšné. Je čas zkusit nahlížet podobnou optikou i na sebe.

Daring impudent young woman with colored hair wearing short dress, cap, vest and sneakers sits squatted holding her rectangular glasses over pink background. Fashion, style, hair coloring concept

Krása metamorfuje
Vzpomínáte si, jaký byl váš ideál krásy, když jste chodili do školky? Pokud ne, jisté je, že se od té doby určitě změnil a ne jednou. Věkem a zkušenostmi se vyvíjí i naše estetické cítění a to, za co se dnes káráte, vám za pár let možná přijde naopak zajímavé. A přestože je náročné se o tom přesvědčit, věřte, že ani Kim Kardashian by ve 20. letech minulého století slávu za své křivky nesežela. Ať už fandíte hnutím jako #bodypositivity nebo #bodyneutrality – všichni chceme jedno a totéž. Cítit se ve svých tělech dobře a ocenit zejména to, co nosíme uvnitř.

Objevte spolu s bratislavským Auparkem vlastní krásu na cestě za sebeláskou. Veškeré informace k aktuálním nabídkám, akcím a workshopům STUDIO22 Academy v rámci kampaně Everyday Beautiful naleznete na aupark-bratislava.sk nebo na IG a FB profilu Aupark Bratislava.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments