Od divokých barev k minimalismu. Poznejte inspirativní příběh značky Sabba Design

Zuzku provázelo tvoření už od střední školy a léty si dokázala vybudovat vlastní značku minimalistických kabelek. Poznejte její příběh, inspiraci, oblíbené kousky či plány do budoucna. Na léto chystá pár fresh novinek, mezi kterými nebude chybět ani oblíbený len!

Kolik už působíte na trhu?

Oficiálně to bude už 6 let, ale ve skutečnosti mnohem déle. Tvorba jako taková mě doprovází už od střední školy, když jsem začala studovat navrhování oděvů. Moje vášeň pro módu pokračovala studiem na univerzitě, kde jsem si dala pauzu. Právě tato přestávka, mezi bakalářským a magisterským studiem, mě vedla k mým začátkům výroby kabelek.

Proč jste se rozhodli dát název své značce právě Sabba Design?

Název pro svoji značku jsem vymýšlela opravdu dlouho. Chtěla jsem do něj zakomponovat mé křestní jméno, ale jelikož jsem nepřišla na nic dostatečně originální, inspiraci jsem našla v příjmení, od kterého je část názvu „Sabba“ odvozen.


Jaké byly vaše začátky v podnikání? Co vás vedlo k rozhodnutí vyrábět kabelky?

K šití mě to táhlo už od začátku mé cesty. Navíc se do povědomí lidí stále více dostávala ruční tvorba, což mě ještě více motivovalo dělat to, co jsem už dělat věděla – tedy šít. Rozložená na kuchyňském stole jsem dávala dohromady první kousky a snažila se je prodat na internetu. Teď mi přijdou mé prvotiny vtipné, tehdy to ale byly důležité mezníky, které mě ovlivnily v mé tvorbě.

Sledujte novinky od českých značek na Facebooku a Instagramu Robene.sk

A proč právě kabelky?
Vyhovovalo mi, že s kabelkami nemusím řešit velikosti na rozdíl od oblečení a tím pádem se kabelka prodá na internetu snáze i bez jejího fyzického vyzkoušení si. Celkově jsem typ, co raději řeší doplňky než samotné šaty. Momentálně se výrobě kabelek věnuji už na 100%, přestěhovala jsem se do nového většího prostoru a plánuji rozšířit i svůj tým o nové šikovné lidi.

Pamatujete si na výrobu svých prvotin? Jak se vyvíjel váš styl?

Byly to jednoduché látkové kabelky se záhyby, mašlemi atp. Potom jsem objevila koženku, materiál, ze kterého se kabelky výborně vyráběly a učila se s ním pracovat. Postupně jsem přecházela na propracovanější střihy a méně divoké barvy, tedy jsem se více posouvala k minimalismu. Pomalu jsem si formovala svůj rukopis.

Ve svém bohatém portfoliu vyrábíte batohy, ledvinky i více velikostí kabelek. Prozradíte nám, který produkt je vaše srdcovka?

Je to asi kabelkobatoh Hugo, který je již dlouho oblíbený a vyhledávaný kousek. Šiji ho velmi ráda i přesto, že je komplikovanější na výrobu než jiné modely.


Jaký je oblíbený a nejžádanější kousek pro vaše zákaznice?

Momentálně jsou velmi žádané malé kulaté kabelky Leona a Frida. V nabídce jsou ve více krásných barevných provedeních a zákaznice si je pochvalují, čemu se moc těším.


Měli jste i nějaký speciální personalizovaný požadavek od klientů?

five women walking on a crosswalk in big city illustration

Ano, mnohdy mě zákaznice oslovily s vlastním návrhem kabelky. Ze začátku jsem jim uměla vyhovět kvůli zkušenostem, nyní je to však náročné zejména z časových důvodů. Vždy se však umíme se zákaznicí dohodnout na změně barvy nebo mírné úpravě střihu.

Co vás ve své tvorbě nejvíce inspiruje?

Inspiruji se všude kolem sebe. Když jdu po ulici, v obchodech, když surfuji na internetu. Ráda sleduji nejnovější módní trendy, ale snažím se do každého kousku dát takové to něco svého. Stane se, že mě určitá látka osloví natolik, že mi v hlavě hned naskočí idea již vyrobené kabelky. A jindy je to naopak, některé materiály čekají na poličce, až přijde jejich čas :).

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments