Okouzlující a vkusná jako Francouzka? Zkuste těchto pár jednoduchých kroků

Přiznejme si to. Fascinují nás Francouzky a způsob jejich života, stravování, pití, oblékání se a lásky. Hoří v nás neukojitelná touha pochopit, jak Pařížanky dosahují tento „je-ne-sais-quoi“ přístup k dokonalosti, kterou stršia. Chceme odemknout klíč, který otevírá tajemství nonšalantní francouzské přitažlivosti. Enfin, máme několik odpovědí!

Skutečné tajemství sebevědomí Francouzky není tak prosté jako její slavná svůdnost nebo dokonce zdánlivá nonšalanci ve způsobu uvázání si šálu. Jde to mnohem hlouběji. Věříme, že se to začíná šarmem.

Francouzské kouzlo pochází z inteligence, čtení a porozumění kulturních dějin. Jde o to, být skutečně svým vlastním jedinečným já. Když víte, kdo jste, vše ostatní bude následovat přirozeně. Nejzajímavější částí francouzského šarmu je, že nepochází z toho, že máte hodně, ale z toho, že máte velmi málo.

Francie má dlouhou a bouřlivou historii. Je to země, která trpěla ambicemi své vůdce, byly mnohokrát napadeni a určitě přežili více než svůj podíl potíží, chudoby, hladu a omezených zdrojů. Francouzky to vysvětlují takto – když prožíváte druhou světovou válku a nemáte máslo, vejce, zeleninu a možná pouze otrhané šaty, které jste zašívali znovu a znovu – trochu šarmu vám pomůže zpříjemnit život i za těchto neskutečně složitých okolností. Kouzlo nestojí nic a přesto je to ta věc, díky které se náš život skutečně vyplatí žít.

Francouzský styl flirtování je zakořeněn hlbboko uvnitř. Ve Francii všichni „flirtují“ – staré dámy, děti, číšníci, děti. Je to způsob vyjednávání o každodenním životě s trochou sladkosti a povznesení, umění trefného natahování a inteligentního rozhovoru. Častou chybou, kterou dělají Evropanky, je pokus o flirtování s mužem o samotě. Dámy, to nikdy nefunguje v náš prospěch a nechtěně můžeme dát chlapci nesprávný dojem.

Francouzky to dělají vše v skupinkách – večeře, komunitní akce a festivaly. Když flirtujete v kontextu přátel a rodiny, musíte být rafinovaní (konec konců, všude kolem vás jsou lidé, které znáte). Postupem času si vytvoříte styl flirtování, který je lehký, vtipný a intelektuální stimulující a zábavný! Někdy může být dokonce i příjemně argumentační. Stále je to však v mezích intelektu a lehkosti.

Nejlepší na tomto stylu flirtování je, že není fyzické, neexistují žádné nevyslovené sliby. Je to všechno o vaší představivosti, která je k dispozici všem.

Francouzský vkus ztělesňuje myšlenku vědět, kdo jste. Skutečný styl není to, co je v módním časopise nejaktuálnější, ale spíše to, abyste skutečně věděli, kdo jste a co na vás vypadá dobře. Vkus vstupuje do všeho, co v životě děláte – od toho, jak vaříte, povídáte a pohybujete se v tomto světě, jak se oblékáte, zdobíte svůj domov, upravujete si vlasy, vybíráte doplňky. Nemusíte chodit nakupovat jen top novinky, raději jděte do uměleckých galerií, na bleší trh, čtěte knihy, sněte s otevřenýma očima a zvažujte, co vám přináší radost – tak si Francouzky najdou svůj vkus.


Posledním a nejdůležitějším bodem je francouzský styl stolování, protože je spojením všech aspektů francouzské noblesy, od přísného dodržování etikety až po pečlivý výběr vhodného vína k povinně tříchodové obědu. Ve Francii multitasking a stravování nejdou dohromady. To neznamená, že neexistují Francouzi, kteří by nakonec pracovali během oběda. Každé jídlo se považuje za pauzu a příjemnou chvíli na vychutnávání si s ostatními, ne za něco, co je mimo seznamu úloh.

Při intelektuální stimulující konverzaci během večera můžete zazářit jako pravá Francouzka i znalostmi ze světa kvalitních vín, které v Francii nesmí chybět na žádném prostřeného stolu. Víno je odjakživa pokládáno za vznešený nápoj a přehled ve světě vína v některých situacích může přijít jako příjemný bonus. Matyšák má pro vás pár tipů a rad:

  1. Pohár vždy držte za stopku, resp. za spodní část. Pokud budete držet pohár za vrchní část, kde je nalité víno, může to působit na okolí tak, jakoby jste poprvé drželi pohár s vínem.
  2. Nevoňajte korek. Hlavně tedy, když otevíráte víno vy. Nic vám to i tak o víně neřekne. Znalci to dělají hlavně proto, aby při stouplo z přírodního korku podle vůně odhalily případné znehodnocení vína právě nežádoucím chemickou reakcí přírodního korku s vínem, známé pod zkratkou TCA. Ve vzácných případech to může nastat a víno dostane určitou pachuť, která víno poškodí. Pokud však nemáte vytříbený čich, neodhalíte to a pravděpodobně to bude jen zdánlivě efektní manévr, na konci kterého budou ostatní čekat, že něco k tomu řeknete, ale nebudete vědět co.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments