Do 2 týdnů o číslo menší rifle? To slibuje dieta s miskami cereálií

Cereálie k snídani, i na oběd a večerní jídlo dle vlastního výběru? Tak vypadá jídelníček stravovacího programu s názvem Special K, který slibuje o číslo menší rifle už o dva týdny. V čem spočívá?

Dieta Special K se poprvé objevila v roce 2004. Je to speciální 14-denní program, v jehož rámci nahradíte dvě ze svých denních jídel miskou cereálií a trochou mléka s nízkým obsahem tuku nebo cereálními tyčinkami. Jako třetí jídlo dne si můžete dopřát běžné vyvážené jídlo.

Tyčinky jako alternativa
Není divu, že taková jednoduchá a pohodlná strava, která nebyla ani finanční náročná přitahovala množství žen toužících po zhubnutí.

Nemuseli hladovět, ani se trápit s přípravou – cereální tyčinky fungovaly jako alternativní jídlo, které chutnalo a zasytilo. Od svého vzniku se však dieta Special K změnila a přizpůsobila novým poznatkům.

Jak Special K vypadá dnes a jak funguje?
Společnost, která stojí za vznikem tohoto způsobu stravování vytvořila webové stránky, na kterých informuje zájemce o zhubnutí tímto stylem a nabízí bezplatný online stravovací plán.

Stačí, když si zvolíte typ, uvedete svůj věk, pohlaví, váhu, výšku a stanovíte si cíl hubnutí.

Při výběru vašeho programu stravování máte na výběr: snadné a rychlé stravování – vhodné pro zaneprázdněné lidi, kteří tráví velkou část života na cestách, pestré stravování, které je skvělé pokud rádi zkoušíte nové věci a vegetariánský jídelníček, který obsahuje čerstvé jídlo, zdravé přísady a žádné maso.

Večeře není omezena
Navzdory vývoji se však dieta Special K stále točí kolem téhož: na snídani si dáte jednu porci cereálií Special K s nízkotučným mlékem a ovocem, na oběd také (alternativou je cereální tyčinka nebo proteinový koktejl).

Večeři si vyberete sami podle toho, co vám chutná. Na svačinu nebo svačinu tvůrci diety doporučují speciální tyčinky, granoly, popcorn, proteinové nápoje, ovoce nebo zeleninu.

Skutečně zhubnete za dva týdny o jednu velikost?
Zní příliš dobře na to, aby to byla pravda. Ale podle speciální výzvy Challenge K můžeme za 14 dní shodit 2,5 až 3 kilogramy, pokud budeme na snídani a na oběd jíst cereálie nebo jiné výrobky Special K.

Samozřejmě, je to byznys, ale, pokud sami nevíte udržet pravidelné stravování nebo se přejídáte, pomoci může. Díky této stravě budete mít kontrolu nad jídelníčkem. Horší je třetí jídlo dne, které nemá žádná omezení a doporučení týkající se obsahu nebo množství.

Je tedy jasné, že pokud ráno a na oběd sníte vyváženou tyčinku či cereálie s mlékem a ovocem (doporučená velikost porce 140 g cereálií se 100 ml mléka, která obsahuje pouze přibližně 150 až 200 kalorií) a večer si dáte jídlo nabité tuky a kaloriemi nezhubnete .

Obiloviny jako cesta ke zhubnutí?
„Nahrazení jídel s vyšším obsahem kalorií cereáliemi pomáhá upravit množství přijatých kalorií a tuků. Ve studii jsme zjistili, že tato redukce je proveditelná a vede k úbytku hmotnosti okolo 2 kilogramů během dvou týdnů, „uvedl autor studie, která zkoumala přínosy diety Special K Rick Mattes, PhD. Doplnil, že účastníci studie přijali v průměru 1 590 kalorií denně a snížili příjem tuků na polovinu.

Jaké jsou výhody tohoto způsobu stravování?
Je jednoduchý: nemusíte vážit jídlo, počítat kalorie, měřit velikost porcí.

Je levný: nahradit jídlo obilovinami a mlékem je mnohem levnější než koupit si specializované jídla nebo hodně ovoce, zeleniny, hubených bílkovin.

Je rychlý: nemusíte se učit žádné nové recepty, ani připravovat jídla od nuly.

Má vysoký obsah vlákniny: nehledá, vláknina zasytí. Dieta také povzbuzuje k tomu, abyste jedli další zdravá jídla, jako je například ovoce a zeleninu.

Stále můžete jíst co vám chutná: na večeři si můžete dopřát oblíbené jídlo. Nemělo by obsahovat však hodně tuků, sacharidů a kalorií, protože nezhubnete.

Nejsou cereálie jako cereálie
Pokud chcete vyzkoušet podobný způsob stravování, nekupujte si cereálie ze supermarketů, které jsou plné cukry a chemie. Nahraďte je neslazenými ovesnými vločkami nebo domácí granoly.

Jaké jsou negativa diety Special K?
Může vás nudit: jíst dva týdny prakticky totéž nebo velmi podobné není moc zábavné. Labužníci si na své velmi nepřijdou.

Je nutričně omezená: konzumace obilovin a mléka dvakrát denně je mnohem méně výživná než strava z ryb, salátu, čerstvého ovoce a zeleniny.

Může být nebezpečná pro lidi s určitými zdravotními problémy. Pokud se vás to týká, lepší je zdravá a vyvážená strava v kombinaci s pravidelným cvičením.

Další články autora

PR článek

Nejnovější články

Hermès je plný tradic a špičkové kvality 

Špičková kvalita je zde samozřejmostí, stejně jako rodinné tradice u firmy Hermes. Koupě jejich...

Velký horoskop na červen: Pro která znamení bude tento...

BeranMáte přímo dětské nadšení pro všechno nové. A život mnohdy berete nejen jako hru,...

Jídelníček proti celulitidě na 5 dní: Když omezíte cukry,...

Se stoupající teplotou se snižuje množství zakryté kůže během jara a hlavně v létě....

Tři elementy, které vám zajistí pokožku bez celulitidy: Pokud...

Pomerančová pokožka je něco, po čem netouží žádná žena, ale trápí nejednu z nás....

Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo...

Dieta, o které se (ne)říká: Pro tělo představuje to...

Přestože i dnes najdete na internetu zastánce teorie, že přijaté kalorie musí jít z...

Comments